تبلیغات
ریکی
یکشنبه 29 دی 1387

همسویی و نقش استاد ریکی

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :همسویی ،

واژه همسویی یا تشرف (attunement) به معنی پذیرفتن انرژی ریکی و واجد شرایط بودن برای وصل شدن به منبع ریکی می باشد. در فرآیند همسویی استاد ریکی که خود قبلا همسو شده است به عنوان واسطه ای قرار می گیرد بین درخواست کننده ریکی ( شاگرد) و منیع انرژی کیهانی (کی). چیزی که در همسویی واقع می شود ایجاد نوعی حالت پذیرندگی در شاگرد است. فرآیند همسویی با تغییری که در ارتعاش و فعالیت چاکراها انجام می دهد بدن جسمی و بعد روانی شاگرد را آماده ایجاد ارتباط با یک منبع انرژی بسیار قوی می سازد. شاگرد پس از همسو شدن تا آخر عمر به منبع انرژی وصل شده و در ارتباط خواهد بود. معجزه ریکی نیز دقیقا به این عامل بر می گردد که حتی با یک مرحله همسویی ، ریکی مادام العمر در بدن شما باقی می ماند و هر زمان که اراده کنید توان فراخوانی آن را دارید. یک همسو شده ریکی می تواند با تمرینات مستمر جریان و گردش ریکی را در چاکراهای اصلی و فرعی بدن خویش تقویت سازد  تا انرژی پاک ریکی را هر چه بیشتر و بهتر حس کند.

در ریکی استاد به عنوان کانال  و واسطه انتقال انرژی کیهانی به شاگرد هست. در تمرینات ریکی اصلا مفهومی به نام " ارسال " ریکی وجود ندارد بلکه فقط انتقال مطرح است. در فرآیند همسویی یا تقویت ریکی و یا درمان استاد با تمرکز روی سمبل ها و همچنین وصل شدن به منبع ریکی ( ایشون همیشه در ارتباط با منبع ریکی هستند اما این فرآیند را برای ایجاد ارتباط شاگرد انجام می دهند) باعث می شود شاگرد به منبع انرژی کیهانی ( کی ) وصل شود. با مثالی واضح منظورم رو می رسونم: ریکی و هر نوع انرژی کیهانی مانند آب پشت سد هست که همیشه وجود داره اما بدون کانال کشی امکان بهره برداری از اون وجود نداره. بنابراین ، برای آبیاری مزارع و یا هر نوع استفاده دیگری لازم هست کانال هایی ایجاد شوند که از سویی وظیفه انتقال آب رو  دارند و از طرف دیگر ارتباط شاگرد یا استفاده کننده از آب را  ( در مورد مثال سد) میسر می سازند.این کانال ها همان اساتید ریکی می باشند که شاگردان توسط آنها به منبع وصل می شوند.


یکشنبه 22 دی 1387

چاکراها

   نوشته شده توسط: شاد    

سلام و نور
 
چاکراها بر خلاف تصور برخی حالت ایستایی فیزیکی ندارند به عبارت دیگر موجودیت آنها با موجودیت امعا و احشام بدن انسانها تفاوت بسیاری دارد. اما در یک مورد دقیقا شبیه تمام اندامهاست و آن تاثیر پذیری از عوامل درونی و بیرونی حاکم بر روح و جسم انسانها و در نتیجه تعادل داشتن و نداشتن در فعالت های خود می باشند.
 
عوامل زیر در سطوح و اندازه های مختلف بر روند کار چاکراها تاثیر دارند:
 
1) اعتقادات و سطح معنوی و باورهای اعتقادی هر فرد. تردیدی نیست که در دنیای آفت زده امروزی که دنیای رنگ باختن اعتقادات است روح انسانها تکیه گاهی ندارد برای آرام گرفتن و در نتیجه این آشفتگی روح تاثیری جز از کار افتادن تدریجی بدن و مختل شدن کار چارکاها نخواهد داشت. وقتی آدمی پناهی نمی یابد برای آرامش گرفتن ، وقتی تمام تکیه گاههای معنوی و اصول به ارث رسیده و کسب کرده اعتقادی زیر پا نهاده می شوند روح در انزوا و رخوت معنوی به سر می برد و در نتیجه آرام آرام عدم تعادل از چاکرای تاج سر که محل ایجاد ارتباطات سطح بالای معنوی است آغاز شده و به چارکاها و در نتیجه اندام های دیگر نیز سرایت می کند.
 
2) اندیشه ها و باورهای فرد نسبت به خویش. افکار منفی در حکم سمی هستند نه تنها برای روح که بر جسم. در مقابل ، افکار مثبت سطح انرژی و نحوه تقسیم آن را در چاکراها به طور معجزه آوری تعدیل می کند که نتیجه این امر ایجاد آرامش و بالا بردن سطح هوشیاری و ایمنی بدن خواهد بود.
 
3) زندگی سالم و دوری از گناه و مکروهات. امر مکروه به همان اندازه گناهان بزرگ بنای روح آدمی را ویران می سازند. امورات مکروه در حکم موریانه هایی هستند که به تدریج شالوده و بنیان ارزش و رفتاری انسان را بر هم می ریزند. اثرات تدریجی گناه به کرات در احادیث ذکر شده که از ان جمله می توان به " سنگ کردن دل آدمی " اشاره نمود.
 
4) نحوه تغذیه و آداب آشامیدن.
تردیدی نیست که نحوه تغذیه بیشترین تاثیر را بر چاکرای اول دارد که منبع و مرجع نیازهای غریزی و جسمانی آدمی می باشد. غذاهای تند و تحریک کننده کارایی کاذب برای چاکرای اول به وجود می آورند که نتیجه این امر ایجاد حالات کاذب خوشی و احساس پر انرژی بودن دروغین است. پر واضح است که به دنبال این سر مستی و خوشی های کاذب رخوت و سستی به وجود خواهد آمد که تکرار این دوگانگی به مرور زمان باعث به هم خوردن نظم و کارایی چارکای اول خواهد شد.
 
 
منبع : مقالات بنده ( فرامرز .پ) در باب چاکراها
 
ادامه دارد.


پنجشنبه 19 دی 1387

ریکی

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

ریکی: نیروی عمومی حیات، انرژی جهانی، انرژی کیهانی، انرژی خالص، انرژی الهی، انرژی روحانی، انرژی معنوی، انرژی ذاتی تمام خلقت، انرژی جاری در هستی، انرژی شفابخش جهان، یک نوع انرژی لطیف

ریکی: انرژی شفابخشی که بطور طبیعی در هستی موجود است.

ریکی: هنر، علم و دانش انرژی‌های در سطوح فیزیکی، احساسی و ذهنی

ریکی: یک کلید که یک راه از انرژی را برای ما باز می‌کند.

ریکی: تکنولوژی نهفته در سوتراهای تبتی (سوترا: آموزه‌های تبتی که به زبان سانسکریت نوشته‌شده)

ریکی: دانش بسیار کهنی که هزاران سال پنهان بود.

ریکی: یک روش طب کل نگر یا پزشکی مکمل (درمان مکمل، مراقبت مکمل، بهداشت مکمل، تسکین مکمل، بهبود مکمل)

ریکی: راهی ساده، مطمئن و طبیعی برای کار روی انرژیها

ریکی: یک شیوه ژاپنی برای شفا، کاهش استرس و ایجاد آرامش

ریکی: تکنیک ساده و قدرتمند برای کار روی سطوح مختلف انرژی

ریکی: انرژی بیدارکننده و حامی رشد تمام توانهای نهفته در انسان

ریکی: راهی مؤثر برای انتقال انرژی حیاتی

ریکی: ابزاری عالی برای کمک به رشد آگاهی و کلید روشن‌بینی

ریکی: نوعی انرژی که در تمام جانداران و بی‌جان‌ها نفوذ می‌کند.

ریکی: هنر یا علم بالانس کردن انرژیها در سطوح مختلف

ریکی: یک سیستم انرژی اثرگذار بر هاله و چاکراها

ریکی: نوعی انرژی که درصورت نیاز و درخواست جاری می‌شود.

ریکی: روشی برای افزایش انرژی، قدرت و توان

ریکی: نوعی انرژی هوشمند و سامان دهنده

ریکی: یک سیستم روشنی بینی و روشنگری

ریکی: هنر شفا با دست

ریکی: یک هنر که از مستر به فراگیر منتقل می‌شود.

ریکی: یک روش شفای طبیعی که براساس نیروی عمومی حیات عمل می‌کند.

ریکی: یک روش شفای با انرژی وسیع طیف

ریکی: یک تکنیک برای شکستن و تخلیه انرژی‌های منفی و جایگزین کردن انرژی‌های مثبت

ریکی: یک سیستم از اصوات و سمبل‌ها برای دست یابی به انرژی‌های شفابخش جهانی

                                TinyPic image

ریکی: انرژی اصوات و سمبل‌هایی که بصورت مستقیم به بدن انسان و سیستم عصبی وصل شده و نیروی عمومی حیات را برای شفا فعال می‌کند.

ریکی: یک روش درمان طبیعی مطمئن برای هر شرایطی

ریکی: یک نیروی حیاتی هدایت شده و روحانی

ریکی: یک روش ساده، طبیعی و مطمئن برای شفای روحانی و خودبهبودی

ریکی: یک سیستم انرژی شفابخش که نیروی عمومی حیات را به بدن انسان جاری می‌کند.

ریکی: یک روش درمانی که براساس مفاهیم شرقی از انرژی (هاله و چاکراها)‌ طراحی شده است.

ریکی: تکنیک انتقال انرژی شفا از طریق دست ها

ریکی: یک نوع انرژی که در جایی که درک شود عمل می‌کند.

ریکی: یک روش درمانی و شفابخش لطیف و باکلاس

ریکی: انتقال انرژی از کارور به درمانجو

ریکی: تکنیک‌های اختصاصی برای ذخیره‌سازی و متعادل‌سازی نیروی حیاتی طبیعی در بدن انسان

ریکی: یک روش اوریجینال هلینگ

ریکی: یک روش دقیق، منحصر بفرد و باستانی برای شفا، هارمونی و بالانس انرژی

ریکی: یک روش (سیستم) کامل شفا که بدن و ذهن را تغییر و شفا می‌دهد.

ریکی: یک روش شفا برای افزایش انرژی خود و برای تقویت خوداتکایی

ریکی: بالاترین و برترین فرم انرژی درمانی از نظر کیفی

ریکی: انرژی که در همه‌جا هست و همه‌چیز را احاطه کرده و از همه‌چیز ساطع می‌شود.

                                           TinyPic image                                           

ریکی: منبع و منشأ انرژی همه چیز

ریکی: انرژی نامحدود و بی‌نهایت (انرژی همیشگی و دائمی).

ریکی: یک کاتالیزور برای تغییرات

ریکی: انرژی هوشمند و خلاق، یک دوست حقیقی، یک هدیه الهی، یک وجود هوشمند، متعالی، زنده و آگاه

ریکی: نیروی بالابرنده روح، ذهن، احساس و بدن

ریکی: انرژی شفابخش قلوب و دلها

ریکی: انرژی شفابخش روح و روان

ریکی: یک روش درمانی طبیعی و سنتی که با استفاده از دست انجام می‌شود.

ریکی: نوع خاصی انرژی شفابخش که فقط از طریق افرادی که با آن همسو شده‌اند جاری می‌شود.

ریکی: هر نوع انرژی که دارای چهار ویژگی باشد: اول: ریشه‌دار (دارای سلسله و تبار است). دوم: امن (آسیب نمی‌زند). سوم: هوشمند (با ذهن انسان هدایت نمی‌شود). چهارم: همسویی (نیاز به تمرینات پیچیده ندارد)

ریکی: انرژی اثرگذار بر تمام موجودات و مخلوقات (فیزیکی و متافیزیکی)

ریکی: دانش شفابخش و متعالی کننده روح

ریکی: یک شیوه ساده و مؤثر برای کار روی انرژی‌های ذهن ـ بدن

ریکی: یک راه طبیعی و مفید برای تأثیرگذاری بر سطوح انرژی خود و دیگران

ریکی: انرژی زندگی تحت هدایت معنوی

ریکی: انرژی زندگی تحت هدایت قدرت برتر

ریکی: نوع هفتم از انواع انرژیهای کی هفت‌گانه

ریکی: نوعی انرژی حد واسط بین فیزیک و متافیزیک

منبع: کلاسهای آموزشی ریکی آکادمیک دکتر مطلب برازنده


دوشنبه 16 دی 1387

همه چیز درباره ی ریکی

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

ریکی گونه‌ای از انرژی درمانی است که در آن انرژی شفا بخش از طریق دست‌های کسی که انرزیش با انرژی حیاتی کیهانی همسو شده‌است به بدن شخص گیرنده انرژی منتقل می‌شود. در این سیستم فرد ریکی نمی‌دهد ، این بیمار است که انرژی می‌گیرد و دهنده فقط به عنوان یک کانال و یک واسطه برای انتقال انرژی عمل می‌کند. ریکی در واقع انتقال هوشمند انرژی کیهانی و متمرکز کردن آن است. انرژی کیهانی به صورت طبیعی از طریق واسطه‌ها به بدن منتقل میشوند و انرژی لازم برای فعالیت‌های بدن را تامین می‌کند. با استفاده از ریکی این شارژ انرژی قوی تر شده و جریان انرژی بدن را به حالت طبیعی باز می‌گرداند و بیماری هارا درمان می‌کند. کسی که کانال ریکی می‌شود به صورت مداوم در این جریان قرار می‌گیرد و سطح انرژی حیاتی بدنش افزایش میابد. این افزایش انرژی حیاتی و انرژی کیهانی باعث برطرف شدن انسدادهای انرژی ( قفل‌های انرژی) می‌شود. ریکی کمک می‌کند قدرت شهودی و حسی فرد افزایش یابد و به رشد معنوی برسد. ریکی در تمام ابعاد وجودی انسان تاثیر می‌گذارد. هر انسان زنده‌ای می‌تواند ریکی را بیاموزد و یاد گیری ریکی ارتباطی به طرز فکر ، اعتقادات ، دین ، جنسیت ، ملیت ، فرهنگ و ... ندارد. ریکی بسیار ساده‌است و اساس آن بر سادگی استوار است. یه هیچ تکنیک خاصی نیاز ندارد و برای همه قابل استفاده‌است. یادگیری ریکی بسیار ساده‌است و در مدت زمان بسیار اندکی فرد می‌تواند این انرژی را انتقال دهد.ریکی حالتی است که هر فردوانسانی می‌تواند به راحتی آن را تجربه کند.احتیاج به ریاضت‌های سخت ندارد. لازم به ذکر است انتقال انرژی فقط از طریق دست صورت نمی‌گیرد.انتقال انرژی به فاصله‌های بسیار دور و برای افرادی که تا به حال ندیدیمشان امکان پذیر و عملی است . ریکی به عنوان یکی از شاخه‌های طب مکمل به بهبود بیماری‌ها و منشا اصلی آنها کمک می‌کند. با تاثیر گذاشتن روی ذهن و روان انسان روند بهبود و پذیرش بیماری را تسریع می‌کند. با ایجاد آرامش و حالت relaxation عمیق می‌تواند به بهبود بسیاری از بیماری‌های عصبی کمک کند.اکثر بیماری‌های روان تنی و تلقینی را به سرعت درمان می‌کند. در استفاده از ریکی باید ممارست و نظم داشت و دقیقا مثل مصرف دارو با مقدار مناسب و تعداد مرتبه استفاده مناسب به صورت بهینه از آن استفاده کرد.

 

معنای کلمه

ریکی از دو کلمه ژاپنی (اگرچه اصل کاراکترش چینیه) Rei به معنای "کیهانی"، "جهانی"، "کائناتی" و Ki به معنای روح و انرژی (نیروی) حیاتی (معادل "چی" در طب سوزنی چینی، "پرانا" در یوگا و "نا" یا "رمق" در طب سنتی ایرانی) که به طور بینهایت و برای همه در سراسر کره زمین در دسترسه تشکیل شده.

پس به عبارتی می‌شه کلمه ریکی رو انرژی حیاتی جهانی (Universal life force) ترجمه کرد و یا آنطور که برخی می‌گویند "انرژی نیروی حیاتی که زندگی را می‌سازد". این دو حرف ژاپنی در کنار هم مفهوم یکی شدن روح و انرژی ما با روح و انرژی جهانی رو می‌رسونه.

 

مراحل ریکی

ریکی در چهار سطح ( و به اعتقاد برخی اساتید از جمله خود بنده ی کمترین در سه سطح) آموزش داده می‌شود . در سطح یک ریکی فرد قدرت انتقال انرژی از طریق دست به صورت مستقیم را پیدا می‌کند. فاصله زمانی بین سطح یک و دو ۲۱ روز می‌باشد. در سطح دو فرد با استفاده از سمبل‌ها می‌تواند به فواصل دور ( زمانی و مکانی ) انرژی ارسال کند. در سطح سه ، فرد با استفاده از سمبل‌های جدید می‌تواند جراحی هاله انجام دهد، مراقبه‌های ریکی را می‌آموزد و کار با سیستم کریستال را فرامی‌گیرد. در هر سطح میزان قدرت انتقال انرژی افزایش پیدا می‌کند. در سطح چهارم ( مستری) فرد توانایی کانال کردن دیگران را پیدا می‌کند. در هر سطح توان انتقال انرژی فرد بالاتر می‌رود.

 همسویی ریکی

همسویی ریکی شامل تغییرات بسیار بزرگ در سیستم انرژیک بدن می‌باشد که به واسطه استاد به شاگرد می‌رسد. در جریان همسویی استاد تنها به عنوان یک واسطه عمل می‌کند. در هر همسویی یک سپر حفاظتی برای فرد ایجاد می‌شود که در مراحل بالا تر تقویت می‌شود. احساسی که فرد هنگام همسویی دارد کاملاً منحصر به فرد است و برای هر فرد متفاوت. کل جریان همسویی بیش از بیست تا سی دقیقه طول نمی‌کشد و فرد بلافاصله بعد از تمام شدن همسویی می‌تواند انرژی را منتقل کند.

 فرآیند ۲۱ روزه پاکسازی

پس از فرآیند همسویی در ریکی، شاگرد یک مرحله ۲۱ روزه را می‌گذراند. در این فرآیند بر اثر افزایش سرعت ارتعاش بدن‌های فیزیکی و اتری، انرژی‌های منفی متراکم، کهنه و به ناچار «به سطح» می‌آیند و رها می‌شوند.

سمبل‌های ریکی

این سمبل‌ها مثل کلید‌هایی عمل میکنند که کار‌های متفاوتی را انجام میدهند. دقیقا مثل آدرس یک سایت. با وارد کردن آدرسی خاص در سیستم می‌توانید نتیجه‌ای خاص را دریافت کنید به همین صورت با رسم یک سمبل می‌توانید اثری خاص را دریافت کنید. سمبل‌ها در مرحله دو و سه آموزش داده میشوند. بعضی از اساتید سمبل قطع انرژی را در مرحله یک آموزش میدهند.

 نکات مهم

ریکی برای هر مشکل سلامتی به عنوان درمان مقدماتی پیشنهاد نمی‌شود و ترجیحاً درمان متمم و مکمل برای اقدامات پزشکی رایج و معالجات قبلی که انجام شده‌است می‌باشد ریکی برای درمان شکستگی استخوان ؛ دردهای حاد یا هر وضعیتی که کمکهای فوری را طلب می‌کند به عنوان درمان تنها پیشنهاد نمی‌شود بلکه بهتر است به موازات مراجعه به پزشک انجام گیرد .یک درمانگر ریکی متعهد و راستین ، به هیچ عنوان بیمار خود را از جستجوی پزشک برای درمان دلسرد نمی‌کند. در بسیاری از بیماری‌ها لحظه‌ها تعیین کننده هستند و جلو گیری از مراجعه به پزشک می‌تواند عواقب جبران نا پذیری داشته باشد. ریکی فقط به عنوان مکمل طب استفاده می‌شود نه به عنوان درمان اصلی.


شنبه 14 دی 1387

تجربیات ریکی شاگردانم 1

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :تجربیات عالی کاربرد ریکی در میان شاگردانم ،

 

دوستان عزیز

 

در این تاپیک لیستی از تجارب بی شمار شاگردانم که در کاربرد ریکی به دست آورده اند را برای شما علاقمندان قرار می دهم تا با مطالعه ی آنها ببینید ریکی چقدر عالی در مسیر پیشرفت روحی شما قرار گرفته و شما را با زیبایی های خداوند بیشتر آشنا می کند.

 

 

خانم ستاره - ر

 

سلام

 

در طی این مدتی که دارم ریکی کار می کنم تجربیات و حالات بسیار زیادی رو هم در خودم و هم در کسانی که بهشون ریکی می دم دیده ام که توضیح همه اونها تکرار مکررات میشه.  احتمالا اکثر کسانی که ریکی کار می کنند براشون این حالات پیش اومده ولی چون من خوابگاه زندگی می کنم این فرصت بیشتر نصیبم میشه که به آدمهای زیادی ریکی بدم و در نتیجه تجربیاتم هم متنوعتره.

 

چندی پیش یکی از بچه ها که دچار یک شکست عاطفی شده بود و شدیدا ناراحت(به طوریکه سه شب تمام بود که نخوابیده بود و غذا هم نمی تونست بخوره) اومد سراغم و ازم خواست که بهش ریکی بدم تا شاید !!آروم بشه (ایشون به ریکی اعتقاد نداشت ولی انگار چاره دیگه ای نداشته باشه و...).من هم حدود بیست دقیقه بهش ریکی دادم و با اطمینان کامل گفتم که برو بخواب و...بعد چند ساعت با خوشحالی اومد و گفت که هم خوابیده و هم تونسته غذا بخوره!!!و الان هم حس خوبی داره و دیگه آشفته نیست!

 

یکی از دوستاهای نزدیکم هم چند ماهی بود که درد کمر داشت و من بعد دو بار ریکی دادن به محل مشخص، خوب خوب شد و دیگه الان اثری ازبیماری نمونده .اون میگه وقتی ریکی میدادی انگار یک چیزی وارد بدنم می شد واول درد شدیدی می گرفت و انگار که اون قسمت بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و...بعدش احساس سبکی وبهبودی!!

 

الان هم چند روزیه که به این دوستم ریکی میدم به نیت آرامش و فراموشی خاطرات بد گذشته که تا امروز نتیجه شکر خدا خیلی خوب بوده:اول به قول خودش یه چیزی رفت تو سرش!!و درد گرفت و بعد سرش سگین شد بعد ده دقیقه احساس سبکی زیادی بهش دست دادوراحت خوابید.

 

مهمتر از همه اینها احساس شادی و خوشحالی است که بعد درمان با ریکی بهم دست می ده به طوریکه این شیوه اصلا جذابیتش رو برام از دست نداده و هیچ وقت ازش خسته نمی شم وقتی می بینم که چطوری به لطف خدا و کمک استاد می تونم یکی رو از درد جسمی و یا ناراحتی روحی خلاص کنم به طرز عجیبی احساس شادی می کنم واینکه:   عبادت به جز خدمت خلق نیست    به تسبیح و سجاده و دلق نیست.

 

وقتی دوستام این اثرات جالب ریکی رو می بینند بعضی وقتها دچار اشتباه می شن و فکر می کنند که دیگه من با ریکی هر کاری می تونم براشون انجام بدم و و من بیچاره باید کلی توضیح بدم که این کار امکان پذیر نیست.مثلا دیشب یکی از دوستام اومد پیشم اصرار که من باید هم لاغرش کنم و هم قدش رو بلند تر!!!!!!!!اخه داره عروس میشه و...منم که خودم رو تو بد مخمصه ای گرفتار می دیدم آخرش با هزار دلیل و توجیه دست به سرش کردم و قانعش کردم که بابا با ریکی که دیگه نمیشه آدم دیگه ای خلق کرد؟!!!تازه کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!!

 

خدا رو شکر می کنم که بنده کاملا بی عیب و نقص نیستم وگرنه فکر می کردند که با ریکی همه این کمالات رو کسب کردم و اونوقت اصرار که منو هم مثل خودت کن و....تا یادم نرفته اینم بگم که .موقع امتحان فوق هم حسابی سرم شلوغ بود.

 

بعضی مواقع هم که طرف قبلا از نعمت ریکی بهره مند  شده و حالا مزه اش رو کاملا چشیده تا تقی به توقی می خوره هر وقت و بی وقت منو احضار می کنه که حالا دیگه نه تنها برا خودش و خانواده اش بلکه برا نوه همسایشونم که مسموم شده ریکی بدم حالا مهم نیست ساعت دو نصف شب باشه یا بنده سر کلاس باشم  یا صف اتوبوس!!!

 

یا فلان دوستم بهم میگه که برا یبوست بچه فلانی ریکی بدم تا....بنده هم در این جور مواقع برای این که کم نیارم و طرف رو نا راحت نکنم ابتدا کلی شروع  به توضیح درباره ریکی و مکانیسم عملش می کنم و بالاخره بعد کلی اظهار فضل و اینکه نشون بدم بالاخره ما هم یه چیزی حالیمونه و...بهش می گم که اول ببرید دکتر و بعد....که در این لحظات معمولا هم با قیافه کش اومده طرف روبرو میشم و.. .(البته زبونم مودر آورده از بس اینا رو به همه توضیح دادم!!)

 

عجیب تر اینکه بعضی موقع ها ازم می خوان تا با ریکی دل کسی رو متمایل به کس دیگری بکنم و از اون حرفها!که چشمتون روز بد نبینه در این مواقع حس می کنم که جادوگری هستم در لباس دانشجو!!!

 

این جور لحظات احساس همذات پنداری عجیبی با حکیم باشی ها و دعا نویس های عهد بوق می کنم که مردم برا همه نوع درد و مرضشون به اونها مراجعه می کردند تازه اونم از نوع پیشر فته ترش!!!

 

این جوری که داره پیش می ره مردم برا بخت گشایی و طلسم و جادو جنبل میآن سراغم و....اون موقع هست که حرف یه بنده خدایی که منو موقع ریکی دادن و رسم سنبلها دیده بود، درست از آب در می آد که:فرستادند تهران درس بخونی فالگیر از آب در اومدی!!!!

 

خدا کنه که مردم و با کمال تعجب حتی تحصیل کرده ها هم(در قرن بیست ویکم) بفهمند که هر متا فیزیک و امور ماورایی مترادف سحر و جادو و...نیست و ریکی یک هدیه الهی است که همه می تونند ازش بهترین استفاده رو بکنند

 

و من خدای مهربونم رو میلیاردها بار شکر می کنم و از استاد هم بسیار ممنونم 

 

در پناه حق

 

 

 

خانم محبوبه - ا

 

 

ریکی یک آرامش بخش قوی

طی تجربیاتی که از ارسال انرژی ریکی برای دیگران مخصوصا افرادی که دچار درد موضعی در ناحیه ای از بدن مانند سر یا قسمت سینه یا شکم داشته اند اکثر افراد با نیت و درخواست خواب از ریکی، همه این افراد به خواب عمیق فرو می روند و ریکی مانند یک مسکن بسیار قوی برای همه آن ها عمل می کند. به عنوان مثال چند روز پیش از دوستی پیامی دریافت کردم که حال خیلی بدی داشت، با نیت تسکین و خوابیدن ایشان، بعد از 30 دقیقه حدود 3 ساعت به خواب عمیقی فرو رفت. اولین باری که این اتفاق افتاد خود من هم موقع هدایت ریکی به دوستم چند دقیقه ای در حالت بین خواب و هشیاری قرار گرفتم.

شب گذشته تجربه دیگه ای داشتم که گفتنش خالی از لطف نیست. برای شخصی از راه دور نیت کردم که آرامش پیدا کنند و هر چه صلاح ایشون هست انجام بشه. بعد از 20 دقیقه به ایشون زنگ زدم با حالت خواب آلود جواب دادند و گفتند در تمام چاکراها به ترتیب از سر به سمت پایین بدن احساس کشش می کردند و در طول 20 دقیقه احساس خلسه، پوکی و سبکی داشتند و آرامش عجیبی داشتند طوری که روی نحوه صحبت کردن ایشون تاثیر گذاشته بود.

به نظر من ریکی بهترین نحوه و شیوه رسیدن به آرامش هست چه جسمی و چه معنوی.

 

 

 

خانم بهار - م

 

سلام به همگی:

موضوعی که میخوام براتون تعریف کنم مربوط میشه به حدودا 2 ماه قبل.در بخشی از کلوب که استاد لطف میکنن و لینکهای جالبی رو معرفی میکنن، لینکی دیدم که نوشته شده بود عکسهایی از ارواح و اجنه در اون وجود داره من هم کنجکاو شدم تا ببینم چه خبره.چشمتون روز بد نبینه من چنان ترسیدم که تا چند روز خوابم نمی برد و همش احساس میکردم که اگه پشت سرم رو نگاه کنم حتما یکی از این موجودات رو میبینم! اوضام خیلی ناجور بود تا اینکه از استاد خواستم کمکم کنن و ایشون توی قسمت سوالی دارین؟ یه مراقبه رو مطرح کردن. این مراقبه با استفاده از سمبل های ریکی و خیلی آسون و آرامش بخش بود. درست 1 هفته بعد من خوبه خوب شدم و از دست کابوسها و توهماتم آزاد شدم خلاصه اینکه من هر روز دارم معجزات ریکی رو میبینم اگه کسی از شما ها هست که هنوز وارد جمع ریکی کارها نشده بسم الله... منتظر چی هستین؟

1 بار دیگه  از استاد فرامرز عزیزم ممنونم و از خدای مهربونم که استاد و ریکی رو به من شناسوند.

یک دنیا سپاسگزارم

 

 

 خانم باران - ع

سلام برهمه دوستان و اعضاء گروه

دیشب زمانی كه درحال دریافت انرژی بودم تجربه قشنگی داشتم . دوست دارم برای همه بازگو كنم . یك حس خیلی جالبی بود . تابحال این حالت را نداشتم .

بعد از اینكه نیت كردم و نشستم تقریبا" 5 دقیقه كه گذشت احساس كردم در مقابل این دنیا یك ذره كوچك شدم ولی پاهایم سنگین تر از همیشه محكم به زمین چسبیده بودند و در عین حال كه این سنگینی را حس میكردم كل بدنم را ریزترین موجود در جهان میدیدم . ودر عین حال فشار بسیار سنگینی به كف دستهایم وارد میشد كه دو دست را به صورت یك حلقه تا بالای سرم برد و دوباره به پائین كشید و روی رانها قرار داد . نمیدانم این فشار كف دست از كجا بودو چگونه دستهایم را به حركت درآورد  . همچنین  حركت یك جریان خون یا الكتریسیته یا هرچیزی را در سلولهای پوست سر احساس میكردم  كه با ملایمت درحركت بود . و نوازشگری میكردند .  

بعد از اتمام جلسه نشست و دریافت انرژی ،  آرامش شیرین و دلچسبی در وجودم احساس میكردم  .

نمیدونم چی بود . نمیدونم چطوری ارسال شده بود . ولی هرچه بود برای من بسیار لازم بود و بهش نیاز داشتم و خیلی حالم را عوض كرد .

از استاد فرامرز و همه اساتید ریكی و از خداوند كه لطفش همیشه شامل حالم بوده متشكرم .

 


شنبه 14 دی 1387

افزایش اثرات ریکی

   نوشته شده توسط: شاد    

راهکار هایی برای افزایش اثرات درمانی ریکی

 

موارد زیر نکاتی هستند که سرعت درمان را تحت تاثیر قرار میدهند:

 

* تعداد دفعات درمان

 

* مدت درمان در هر بار

 

* قدرت درمان در هر بار

 

* آمادگی ذهنی فرد مورد درمان، که تا چه حد استعداد رشد و رهایی از بیماریها و یا مشکلات را داشته باشد.

 

* فشردگی و پیچیدگی کسالت

 

بدون خواست خداوند، هیچ اتفاقی حادث نمی شود. با اینهمه به ندرت پیش میاید که خواست خداوند، مخالفتی را در جهت درمان و تکامل ابراز دارد.

 

اغلب موانع در زمینه درمان، منشا بشری دارد، از جمله این موارد:

 

-- نیاز بیمار گونه به جلب توجه و مهر اطرافیان.

رفع نیاز فوق، که منشا روانی دارد، احساس ایمنی کاذبی را در بیمار ایجاد می کند.

نیاز به ارضاء مشکل روانی مربوط به " خود ضعیف، خود ناتوان و خود قابل ترحم". این نیاز عصبی ریشه بسیاری از کسالت ها می باشد.

 

رفرنس: کتاب " ری کی انرژی درمانی قدرتمند    با دستهای شفا بخش"

نوشته: راماگوپتا

 

 


شنبه 14 دی 1387

ریکی و ماهیت آن

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

ریكی انرژی است كه در غرب حدوداً یك دهه است كه شناخته شده است. در حال حاضر در جهان بالغ بر یك میلیون كارورز ریكی وجود دارد كه در مقایسه با جمعیت جهان رقم چندان چشم گیری نمی باشد. بنابراین اطلاعات و تحقیقات انجام شده در مورد آن در مقیاس محدود بوده، كه این امر نیز به نوبه خود منجر به ارائه دانشی سطحی درمورد ریكی شده است.


برای توضیح ریكی از منظر علمی ما به ناچار نیازمند یك سری مفاهیم دست اول علمی خواهیم بود.
تبیین علمی ممكن است به روش های زیادی صورت گیرد اما شیوه رایج برای ارائه یك فهم عقلانی در مورد مكانیزم برخی از پدیده ها ؛ شیوه ای است مبتنی بر منطق اصول علمی صلب و استثنا ناپذیر.
برای مثال برای ارائه تبیین عقلانی در مورد ریكی ما ناچاریم از اصطلاحاتی چون پدیده های زیراتمی(subatomic matter)، ناقطبیدگی (un polarized vortex theory)، تصویر انعكاسی (mirror imaging ) و... استفاده كنیم.
هر چند این شیوه ممكن است بهترین روشی باشد كه كارورزان ریكی را جهت ارائه تبینی عقلانی از ریكی، راضی كند اما دارای كاستی ها و نواقصی نیز خواهد بود، زیرا استفاده صرف از اصطلاحات فنی فیزیكی، به تایید و معتبر ساختن ریكی نمی انجامد بلكه تنها یك تبیین عقلانی مبتنی بر اصلاحات رایج و فنی مورد استفاده در فیزیك به دست میدهد (البته همان طور كه بعدآ بحث خواهد شد، ما می توانیم در مورد این اصلاحات خاص، بر اساس مشاهداتمان در ریکی صحبت كنیم).


بنابراین ما وقتی از این اصطلاحات علمی استفاده می كنیم، در واقع به منظور ایجاد یك چارچوب مفهومی یا تئوری برای فهم بازنمایی های بالینی ریكی است، نه معتبر ساختن یا معتبرساختن  ریكی.

 

ریكی یك انرژی زیر اتمی بی قطب (un polarizedsubatomic energy) می باشد، كه بصورت هماهنگ و متوازن در سطوحی كه در حالت های نا هماهنگ و ناموزون انرژی قرار دارند، جاری شده و انتشار می یابد و برای بیرون آمدن از جهان زیراتمی، انرژی ریكی باید حالت قطبیدگی پیدا كند تا بتواند وارد جهان پدیداری و فیزیكی شود. جهانی كه به واسطه زمان، دستخوش تغییر و تحولات می شود. ریكی به واسطه تقابلی كه با تصویر انعكاس (mirror image) از هر نوع تكرار ناهماهنگی در سطوح مختلف انرژی پیدا می كند، دارای حالت دو قطبی ساختن (polarization) در اثر تضاد موجود می شود و بدان وسیله هارمونی طبیعی را باز تولید می كند كه اگر این وضعیت را برای بدن انسان متصور شویم  باید گفت كه، فرایند شفای طبیعی را بدن تسریع می بخشد.
به منظور معتبر ساختن و تبیین این تعریف از ریكی ما باید از فرایندی علمی برای مشاهدات بالینی و توجیه منطقی نتایج آن استفاده كنیم. ما این روش را برای بسیاری از چیزهایی که در زندگی روزمره از آنها استفاده میکنیم ،به کار می بریم ،به این صورت که چیزهایی را كه به طور منسجم و بدون موارد نقص عمل می كنند همچنان مورد پذیرش بوده و دارای اعبارند و در مقابل آن هایی كه مورد نقصی برایشان پیدا شود، بی اعتبار شده و رد می شوند. مثلآ یك داروی جدید اگر به لحاظ بالینی بدون عوارض جانبی باشد و نتایج قابل  قبول و منسجمی نیز داشته باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد و اعتبار آن نیز صرفآ به واسطه نتایج مشاهدتی اش می باشد. حال اگر یك بار این دارو اثر نكند و یا عوارض جانبی داشته باشد، دیگر هیچ اعتباری نخواهد داشت.
این قضیه برای فهم ریكی نیز خیلی مهم و اساسی است. شاید ما نتوانیم به واسطه به كارگیری اصطلاحات فنی علمی و یا طرح های خیالی و ذهنی، ریكی را ثابت كنیم و یا معتبر جلوه دهیم  و این چیزها تنها برای تبیین چارچوب مفهومی آن باشد، اما آنچه مهر تاییدی بر وجود ریكی است، تنها تجربیات و نتایج بالینی دستان درمانگر صدها نفر از هزاران ریكی كاری است، كه به طور روزانه، از این انرژی در درمان خود و دیگران استفاده می كنند. بررسی مشاهدات این درمانگران و بیماران آْنها، این اجازه را به ما می دهد كه روزبه روز تصویر شفاف تری از نتایج بالینی ای كه ریكی به همراه داشته است به دست آوریم. 

 

 

احساس در دستها
Sensation in the hands


در طی درمان با ریكی، درمانگر، حالتهای خاصی را در كف دستان خود احساس می‌كند كه اغلب حالاتی چون گرما ، سوزش ،مور مور شدن ، حالتی شبیه به عبور جریان‌های الكتریكی یا برق گرفتگی خفیف ، حالت سوزن سوزن شدن ، سرما و... و حالتی كه در بیمار پدید می‌آید نیز ممكن است مشابه حالتِ كف دستان درمانگر باشد و یا اینكه متفاوت و برعكس باشد. مثلا درمانگر در كف دستان خود احساس سرما كند ولی مریض در موضع درد احساس گرمای شدیدی داشته باشد. كه درمانگر بواسطه همین تغییراتی كه در كف دستان خود احساس می‌كند، به تشخیص موضع درد می‌پردازد و پس از آن نیز با دادن انرژی به موضع نیازمند به انرژی، فرایند بازیابی هماهنگی و هارمونی درآن ناحیه را تسریع می کند، تا انرژی در آن ناحیه بصورت متعادل و نرمال در آید.

 

 

جاری شدن (ریكی) بصورت اتوماتیك (Switches an automatically) یكی از جالبترین مشاهدات در مورد پدیده ریكی این است كه، وقتی یك كارورز ریكی دستانش را بر روی و یا حتی نزدیك یك ارگانیزم زنده قرار می دهد، ریكی بطور خودكار جاری می‌شود (در صورتیكه یك ناهماهنگی در سطح انرژی آن ارگانیزم وجود داشته باشد). این اتفاق ممكن است حتی هنگامی كه كارورز ریكی خواب باشد نیزپیش بیاید  و این مشاهدات این مسئله را مطرح می‌كند كه آیا انرژی ریكی، انرژی‌ای آگاه است؟
و گرنه، چگونه بصورت خودكار جاری می‌شود؟

 

 

جریان انرژی ریكی در هر دو دست بصورت مشابه و یكسان است.
The Reiki is the same in both hands


برای مثال اگر درمانگر، بیماری را با یك دست ، حدود یك ساعت درمان كند، این زمان نصف زمانی می‌شد که درمانگر از هر دو دست خود بطور همزمان استفاده می‌كرد.
و یا اینكه درمانگر می‌تواند با یك دست خود یك بیمار را درمان كند و با دست دیگر خود، بیمار دیگری را درمان كند.

 

 

ریكی تمام شدنی نیست
Reiki dose not run out


یكی دیگر از مشاهدات متداول در مورد ریكی این است كه ریكی تمام شدنی نیست یعنی اگر كسی یك بار در عمرش با این انرژی همسوشده باشد، تا آخر عمر خود (چه از این انرژی استفاده كند و چه استفاده نكند)، این انرژی با وی خواهد بود. فقط ممكن است حساسیتهای كف دستان درمانگر و قدرت تشخیص وی كاهش یابد كه آن نیز با تمرینات بیشتر و با مرور زمان جبران خواهد شد.

 

 

جریان ریكی تحت تاثیر سلامتی درمانگر واقع نمی‌شود
The Reiki Flow is not affected by the health of the practitioner


یك فرد مریض بواسطه اینكه سطح انرژی فیزیكی پایینی دارد نمی‌تواند در سلامتی دیگران چندان موثر باشد؛ اما مشاهدات ریكی كاران نشان داده است كه اگر فردی بیمار تنها یكبار با انرژی ریكی همسو شود می‌تواند كانال قوی‌ای برای انتقال جریان ریكی به بیماران دیگر نیز باشد. و این نشان می‌دهد كه قدرت ریكی ربطی به سلامتی فرد درمانگر ندارد بلكه با عبوراز بدن درمانگر، انرژی او را نیز متعادل كرده و فرد بیمار را نیز شفا می‌دهد.

 

 

تاثیر ریكی بر روی گیاهان و حیوانات
Reiki works on animals and plants


تجربیات كارورزان ریكی نشان می‌دهد كه این انرژی نه تنها بر روی حیوانات و جانوران و گیاهان تاثیرات مثبت و هماهنگ كننده‌ای می‌گذارد بلكه گیاهان حتی سریعتر از انسانها نسبت به ریكی واكنش نشان می‌دهند.
حتی تجربیات نشان داده است كه حیوانات اهلی نسبت به جانوران و گیاهان دیگر، آرامتر و كندتر به ریكی عكس‌العمل نشان می‌دهند و فرایند بازیافت سلامتی در آنها كندتر است ؛ كه این نیز به این دلیل است که آنها بیشتر در معرض استرسهای عاطفی و فشارهای محیطی قرار دارند.

 

 

هرانسانی می‌تواند با انرژی ریكی همسو شود

Anybody can be initiated to Reiki


فرآیند همسویی با انرژی ریكی حتما باید توسط یك استاد ریكی انجام شود. به تعبیری در فرایند همسویی، كانال انرژی فرد با انرژی ریكی همسو می‌شود و فرد از آن به بعد می‌تواند ریكی را از خود عبور دهد. مشاهدات نشان داده است كه هر فردی از هر نژاد و تیره‌ای با هر نوع دیدگاه فكری، فرهنگی، مذهبی و دینی می‌تواند با انرژی ریكی همسو شود.

 

هر كس می‌تواند خود را با ریكی درمان كند
One can treat oneself with Reik

i
مشاهدات نشان داده است كه حتی فرد درمانگر نیز اگر خود دچار بیماری شود، می‌تواند بواسطه انرژی ریكی به درمان خود بپردازد و خود را درمان كند. انرژی ریكی در درمان استرسها و فشارهای روانی بسیار مفید است.
ریکی چه در درمان خود و چه در درمان دیگران و همینطور در درمان بسیاری از عارضه‌های فیزیكی مفید واقع شده است ، بدون اینكه هیچ عارضه جانبی داشته باشد. بیماریها را بصورت ریشه‌ای درمان می‌كند و به همین دلیل است که دوره درمانی طولانی تری نسبت به سیستمهای دیگر دارد  و علاوه بر این می‌تواند مكمل خوبی برای تسریع بخشیدن به فرآیند درمان ، چه در پزشكی و چه در حوزه‌های دیگر درمانگری (مانند شیاتسو، فشار درمانی، هامیوپاتی و...) باشد.

 

فرضیه‌های علمی و نتیجه گیری


Scientific hypothesis and conclusion


یكی از فرضیات علمی در مورد ریكی این است كه ریكی یك انرژی زیر اتمی است ( انرژی‌ای جهانی) كه وقتی بخواهد با جهان پدیداری و فیزیكی ارتباط برقرار كند، در سطوحی از انرژی كه دچار ناهماهنگی و عدم تعادل شده است، به لحاظ تضادی كه بین این انرژی (ریكی) و انرژی جهان پدیداری بوجود می‌آید، دارای حالت قطبیدگی (polarize) می‌شود و انرژی ناهماهنگ و نامتجانس را هماهنگ می‌كند.
با این حال نحوه كاركرد ریكی و مسئله آگاهانه بودن این انرژی ،با توجه به سطح رشد دانش امروز، همچنان متافیزیك ریكی را در حالتی اسرار آمیز قرار داده است كه البته این نیز به نوبه خود تبینیهای منطقی علم را به چالش می‌كشد و افكار زیادی را روز به روز، بیشتر به خود جلب می‌كند.

 

ماهیت ریکی


چهارشنبه 11 دی 1387

ریکی چیست؟ (3)

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

ریكی چیست؟
25 خرداد 86 - 13:32
 
 

 ریکی واژه ایی ژاپنی است به معنای انرژی حیاتی کیهانی.این انژی در کالبدهای متعدد ما دارای کانالهایی است که از بدو تولد در انسانها وجود دارد و این کانالها تا سن پنج سالگی فعال هستند، در نتیجه رشد نوزادان و کودکان بسیار زیاد است و کم کم بعلت تقویت نکردن آن ظرفیت این کانالها از انرژی کم می گردد. این نیرویی حیاتی قدرت شفا را نیز برای ما به ارمغان می آورد و این حافظه در دستان ما وجود دارد چنانچه هرگاه منطقه ایی در فیزیک مان دچار درد می شود بلافاصله دستهایمان راهی آن قسمت می گردد تا درد را تسکین دهد ولی بعلت ظرفیت کم این کانالهای انرژی را بالا برد و جالب توجه این است که در مراحل اول ، ریکی روی خود شخص شروع به پاک سازی و تسویه می نماید. در این مرحله شخص دچار بیرون ریزی می گردد چون انرژی کیهانی با حجم بیشتری به مراکز انرژی و غدد درون ریز وارد می گردد و هرگونه اختلال را که از لایه های کالبدهای دیگرمان روی داده و در کالبد فیزیکی ما اثری باقی گذاشته از بین  می برد. من فاصله سه ماه را مناسب می دانم تا به پالاش برسد. قدرت تسکین درد به وسیله دستان بلافاصله بعد از کانالیزه شدن صورت می گیرد. درمراحل بعدی تواناییهای بیشتری حاصل می گردد. تسکین درد روحی از راه دور که بوسیله نماد راه دور انجام می گیرد. بوسیله نماد قدرت و نمادی که کاملاً طیفی ظریف و احساسی دارد.و خود نشانه ایی از ساختار انسان و تواناییهایی که خداوند به او عطا نموده است می باشد. بعد از کار گذاشتن این سمبلها در کانالهای انرژی شخص توانایی این را خواهد داشت تا به خواسته های مادی و معنویی خود جامه عمل بپوشاند. در مرحله سه/3A  قدرت شناخت دردها را با لمس حجم انرژی در سطوح مختلف بدن را خواهد یافت شاید باور کردنش دشوار باشد ولی خداوند ما را با تمام این تواناییها به دنیا می آورد و نعمتهای او فقط چیزهایی بلموس زمینی نیست بلکه فراتر است و کاش می شد که همه تواناییهایی را که اعطا شده را می شناختیم و به کار می بستیم.

     ریکی مکمل علم پزشکی است در حال حاضر در بیشتر کشورهای غربی و خاورمیانه کلینیکهای ریکی دائر است و مردم به راحتی می توانند از این انرژی کیهانی استفاده کنند وسلامت روح و جسم خود را بازیابند من به تجربه دیده ام که این انرژی چگونه روی افسردگی و نداشتن اعتماد بنفس و حتی دردهای فیزیکی اثر     می کند.جذابترین بهترین چیزی که در ریکی مشاده می شود سادگی آن است مثل دستی که دارید وهرگز به آن توجه نکرده اید که چرا دارید.

     ریکی هم وجود دارد چون هست چراها را کنار بگذاریم و به این باور برسیم که لزوم ابتدا کالبد جسمی ما با سیستم های انرژی بالاتر و وجود یک تعادل دینامیک بین این سیستم های چندگانه است. و می توان این طور برداشت کرد که این بدنهای ظریف از ما دهایی با خصوصییات و فرکانسهای  متفاوتی از بدن فیزیکی ما تشکیل شده اند و در واقع جسم فیزیکی با انعکاسی از یک سری  بدنهای ظریف است که  با چشم های عادی دیده نمی شود این عقیده مال امروز نیست و از قدیم مابین یونانیها ، ژاپنی ها ، چینی ها،تبتی ها ، قبایل سرخپوست  و حتی میسحیان به چشم می خورده است . به هر حال نزدیکترین کالبد، کالبد انرژی است که شباهت زیاد به جسم فیزیکی ما دارد و آن مسیرهایی است که راههای انتقال انرژی است . اختلال در این راهها باعث ناتعادلی در کالبد اتری می شود و اثر آن در جسم فیزیکی ما به شکل امراض گوناگون دیده می شوند.

     برای جلوگیری از این اتفاق ریکی به ما کمک می کند که تعادلی را در کالبد اتری برطرف کند. قبل از این که در کالبد فیزیکی مشاهده کردد. کاملاً اعتقاد بر این است که بیماری در شش مرحله اتفاق می افتد که سی مرحله آن قابل رویت نیست. با شناخت کامل انرژ ی و حوضه های آن می توان آن را دید و تشخیص داد و یا با دیدن او را و رنگهای آن . در بدن هر انسان هفت حوضه انرژی به نام چاکرا یا چرخه حیات وجود دارد که ما بین کالبد اتری و اثیری قرار دارند.و از لایه های بالاتر انرژی کیهانی را به جسم فیزیکی می رساند این چاکراها یا مراکز انرژی هر کدام به عناصر و قسمتی از اعضای داخلی بدن مرتبت هستند و حتی برای متعادل ساختن آنها ازفانتراها و رنگهای خاصی استفاده می شود و در مورد چرخش این مراکز عقاید متفاوتی وجود دارد. بعضی اعتقاد دارند که چرخش آنها برعکس عقربه ساعت است و بعضی معتقدند که هر کدام از چاکراها بر خلاف جهت دیگری در چرخش هستند و حتی اعتقاد بر این است که چاکراها در زنان و مردان حرکت عکس دارد.

 

reiki4all


چهارشنبه 11 دی 1387

ویژگی های ناب ریکی

   نوشته شده توسط: شاد    

از ویژگی های ناب ریکی

 

ریکی در سر تا سر جهان با سرعتی حیرت انگیز گسترش یافته است. از میان روشهای شفا بخشی که با استفاده از دست انجام میگیرد، ریکی بیشترین شهرت را بدست آورده است. یکی از دلایل این امر سادگی آن و دیگری لذت بخش بودن آن است.

 

ریکی فشارهای عصبی را از میان میبرد. مواد سمی بدن را بدون درد از بدن دفع میکند. شخص را سرشار از آرامش می کند و نیروی مفید و سازنده ای را به وجود می آورد.

 

در درمان به روش ریکی از درمان شونده خواسته میشود تا روزی 3 یا 4 مرتبه و اگر لازم باشد به دفعات بیشتری در روز ریکی را انجام دهد. با این عمل نیروی لازم برای ریشه کن کردن مشکلات فراهم شده و تاثیر گذاری آن بر بدن افزایش می یابد.

 

 

ریکی بر ابعاد مختلف بدن تاثیر میگذارد و باعث تعادل فکر، بدن و روان می شود. این نیرو موجب تسکین و آرامش بسیار زیادی میشود به گونه ای که اشخاص با دریافت این نیرو در می یابند که هیچ فکر و دغدغه ای  ندارند، به همین دلیل به آرامشی عمیق دست پیدا میکنند و حتی گاهی به خواب میروند.

 

لازم نیست به ریکی اعتقاد داشته باشید که بر روی شما تاثیر گذار  خواهد بود. ریکی اثر خود را بر روی شما خواهد گذاشت.

بخصوص ریکی بر روی کودکان بسیار موثر است.

 

شما نمیتوانید ریکی را بیش از حد منتقل کنید چرا که وقتی نیرو به اندازه کافی به شخص برسد، خود به خود قطع میشود.

 

در پناه نور ریکی

 

www.soluk-reiki.com

 

 

 

نور ریکی


چهارشنبه 11 دی 1387

ریکی چیست؟ (2)

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

تجربه آرامش با ریکی

ریكی چیست؟

(ریكی خرد و حقیقت است.) هاوایوتاكاتا

ریكی انرژی حیاتی كیهانی است، این كلمه از دو بخش( ری) یعنی كیهانی و (كی) یعنی نیروی حیاتی ، تشكیل شده است. (كی) انرژی غیر فیزیكی یا به عبارتی انرژی حیاتی است كه در همه موجودات زنده و اطراف ما وجود دارد و به وسیله همه درمانگران به كار گرفته می شود. تا زمانیكه موجودی زنده است. دارای گردش انرژی حیاتی در درون و پیرامون خود می باشد. هنگام مرگ، انرژی حیاتی جدا می شود. وقتی كه انرژی حیاتی زیاد باشد و آزادانه جریان داشته باشد ، شما به آسانی بیمار نخواهید شد. انرژی حیاتی نقش بسیار مهمی در تمام كارهایی كه ما انجام می دهیم دارد. انرژی حیاتی بدن را به حركت در می آورد و همچنین انرژی اولیه برای احساسات، افكار و روان ما می باشد. این انرژی حیاتی كیهانی یعنی همان ریكی توانایی بدن را برای درمان خود تقویت می نماید.تعدادی از تاثیرات ریكی در اینجا ذكر شده اما تاثیرات و فواید ریكی نامحدود می باشد:

*ریكی سطح انرژی فردی شما را افزایش می دهد.

*ریكی ارتعاشات مراكز انرژی را در بدن متعادل می نماید.

*ریكی قفلهای انرژی را باز می نماید.

*ریكی بدن را از سموم انباشته شده پاك می كند.

*ریكی تعادل روحی و روانی را افزایش میدهد.

*ریكی باعث افزایش قدرت حافظه می شود.

*ریكی به ترك عادات ناپسند و اعتیادهای مختلف كمك می كند.

*ریكی سبب آرامش در حوزه فرد،خانواده و جهان می شود.

*ریكی باعث تمركز بیشتر در مراقبه و نماز می شود.

*ریكی سبب درمان خستگی و رخوت شده و شادابی را افزایش می دهد.

*ریكی باعث بهبود ارتباطات و هماهنگی بین افراد می شود.

*ریكی به شما كمك می كند تا بر عصبانیت و ترس خود غلبه كنید.

*ریكی باعث افزایش خلاقیت می شود.

*ریكی حیات سلولها را تجدید دوباره می نماید.

*ریكی به تحقق خواسته ها و آرزوهای خودتان و دیگران كمك می نماید.

*و...

اچه كسی می تواند ریكی بیاموزد؟
هر كسی می تواند ریكی را فرا بگیرد. قابلیت فراگیری ریكی نه به ظرفیت فكری بستگی دارد و نه به توانایی در تمركز كردن،ریكی احتیاجی به سالها تمرین كردن ندارد. ریكی فرم خاصی از شفاست كه به استعداد منحصر به فرد یا توانایی اكتسابی فرد نیازی ندارد. ریكی به راحتی هز استاد به شاگرد منتقل می شود و در این مرحله ،مراكز خاصی در بدن دانشجو باز می گردد تا اینكه انرژی بتواند به راحتی و به طور صحیح منتقل شود.

چه بیماریهایی قابل درمان با ریكی می باشد؟
ریكی، به درمان واقعی همه بیماریها و جراحتهای شناخته شده كمك نموده است. بیماریهای جدی مثل مولتیپل اسكلروسیز(تصلب مضاغف بافتها)، ناراحتی های قلب، سرطان، مشكلات پوستی،بریدگی ها، ضربدیدگی ها، شكستگی استخوان، سردردها، آنفلوانزا، سرماخوردگی، گلودرد، آفتاب سوختگی،بیماری خواب(مرض خوابی)، ناتوانی جنسی،ضعف حافظه(كمی حافظه)، عدم اعتماد به نفس، آسم و... با ریكی درمان شده است.ریكی اثر سایر روش های درمان را افزایش می دهد و در جهت كاهش عوارض جانبی، كوتاه كردن زمان درمان، كم كردن یا از بین بردن درد، كم كردن استرس و كمك به افزایش انرژی های مثبت عمل می كند.

نكات مهم
1- ریكی داده نمی شود بلكه گرفته می شود. این به معنی آن است كه آ‎ن محل خاص در بدن چقدر انرژی نیاز دارد. به همان اندازه انرژی توسط آن ناحیه گرفته می شود، درمانگران كانال محض این انرژی هستند و این انرژی فقط از بدن آنها عبور می نماید.

2- عمل شفا را درمانگر انجام نمی دهد بلكه او تنها واسطه این امرالهی هوشمند است. این ریكی است كه روش شفاواین كه چه چیزی باید درمان شود را تعیین می كند.

3- ریكی مستقل از افكار، احساسات، سیستم های اعتقادی و دین و مذهب عمل می كند. چه ریكی را باور داشته باشید و چه نداشته باشید ، عمل میكند.


www.iranreiki.com


چهارشنبه 11 دی 1387

همسویی چسیت؟ (1)

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :همسویی ،

همسویی


تدریس ریكی مانند تدریس روشهای دیگر انرژی درمانی نیست.

 

 توانایی دادن ریكی از طریق استاد ریكی ، طی فرایند همسویی به شاگرد منتقل می‌شود. در زمان همسویی، ری یا آگاهی الهی در چاكراها و كانالهای انرژی شاگرد تعادل ایجاد می‌كند تا او توانایی كانال شدن برای ریكی را كسب كند و سپس او را به سرچشمه ریكی پیوند می‌دهد. این تغییرات برای هر فردی منحصر به فرد است. استاد ریكی فرایند را هدایت نمی‌كند و فقط كانالی است برای انرژی همسویی كه از قدرت برتر جاری می‌شود.
همسویی ریكی تجربه معنوی قدرتمندی برای تمام افراد است. ری یا آگاهی آلهی این فرایند را هدایت می‌كند و جریان انرژی را برحسب نیاز هر شاگرد تنظیم می‌كند. در همسویی، راهنمایان معنوی ریكی و موجودات معنوی دیگر نیز حضور دارند كه به اجرای این فرایند كمك می‌كنند. بسیاری از شاگردان از تجربه‌های روحی از جمله پیامهای شخصی ، شفابخشی ، الهام و تجربه‌های زندگی گذشته سخن گفته‌اند. همسویی همچنین حساسیتهای روحی را افزایش می‌دهد. شاگردان اغلب باز شدن چشم سوم ، افزایش آگاهی شهودی و دیگر تجربه‌های روحی بعد از همسویی ریكی را گزارش داده‌اند.
یكبار كه با ریكی همسو شدید برای همیشه آن را در زندگی همراه خود خواهید داشت. ریكی هرگز تمام نمی‌شود و هرگز آن را از دست نخواهید داد. در حالی كه یك همسویی توانایی كانال ریكی شدن را در شما ایجاد می‌كند، تكرار همسویی در هر مرحله‌ای كه به آن رسیده‌اید مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا پالایش انرژی ریكی شخص كانال شده ، افزایش قدرت انرژی ، شفای مشكلات شخصی ، روشنی ذهن ، افزایش حساسیت روحی و بالا رفتن سطح آگاهی است.

 
همسوییچهارشنبه 11 دی 1387

ریکی چیست؟(1)

   نوشته شده توسط: شاد    نوع مطلب :ریکی چیست؟ ،

ریکی چیست؟

     ریكی یك كلمه ژاپنی به معنای انرژی حیاتی ماورا جهان هستی میباشد.

كیهانی = Rei  انرژی حیاتی = Ki

     ریكی تكنیك یا یك روش یا یك عمل نیست ریكی فقط وجود دارد، معلم ریكی به دانشجو قدرتی میدهد، كه انرژی بتواند در طی چهار مرحله تشرف، از بدن او جریان یابد.

     در این مراحل مراكز داخلی خاصی در بدن دانشجو باز میگردد تا اینكه انرژی بتواند به راحتی و به طور صحیح منتقل شود و بعد از مراسم معارفه، معمولا جریانی در دستان به صورت گرما یا غیره كه هر فردی خودش باید احساس كند بوجود می آید. سپس دستورالعمل استفاده از این انرژی داده می شود.


فواید ریکی

     ریكی در تمام سطوح درمانی عمل می كند، برای مثال فیزیكی، ذهنی، احساسی و روحی


کلاسهای ریکی

     هر كسی می تواند ریكی را بیاموزد زیرا همه به گونه ای ناقل انرژی می باشند ولی به علت استفاده نكردن از این حس كانال های انتقال بسته می شود، و بعد از اینكه بوسیله استاد ریكی مراسم تشرف انجام شود این كانالها باز می شوند و هرگز بسته نخواهند شد، بدین ترتیب قادر خواهید بود بوسیله انرژی، خودتان، دیگران و یا حیوانات را مداوا كنید، البته هرگز ریكی جایگزین معالجات پزشكی نمیشود ولی می تواند آن را تكمیل نماید.

     ریكی با استفاده از تعادل انرژی در بدن باعث درمان می شود. در نهایت ریكی یك حیات و زندگی جدید برای شماست